WhatsApp
Telefon
  • Fabrikalar Mah.Fikri Erten Caddesi Antalya/Kepez
Kepez Halı Yıkama

Kepez Halı Yıkama

Kepez Halı Yıkama ile birlikte artık halılarınız ilk günki gibi temiz ve ferah olmaktadır. Kepez Halı Yıkama şirketi olarak halılarınızı nakliye aracımız ile evinizden almaktayız. Teknolojik aletler ve bitkisel ürünlerle halılarınız temizlenir ve tekrar adresinize teslim edilir. Peki Halılar nasıl kirlenir? Halı nasıl yıkanır? Halı nasıl kurutulur? Halının taşınma işlemi nasıl yapılır? bunları inceleyelim.

Halılar nasıl kirlenir? 

Halılar farketmesenizde en hızlı şekilde kirlenen ev eşyalarından bir tanesidir. Bunların sebepleri olarak;

- Ayakkabı ile basılması nedeniyle dışardaki kir ve mikropların halınıza gelmesi

- Yiyecek kırıntıları ve içeceklerin dökülmesi

- Evcil hayvan tüylerinin kolayca dökülebilmesi

- Bebek ve çocukların halılar üzerinde dışardan geldiği elbiseler ile oyun oynamaları

gibi etmenler gösterilebilmektedir. 

Bunların dışında pencerenizin açık olduğu zamanlar içeriye giren tozlar, siz farketmeden evinizde bulunan böceker gibi sizin kontrolünüz dışında oluşan faktörler ile halılarınız kolay bir şekilde kirlenmekte ve sağlığınız açısından sıkıntılar yaratabilmektedir.

Halı Nasıl Yıkanır? 

İnsanların haklı olarak halı yıkama işleminde şirketlere sordukları ve en merak ettikleri işlem halı yıkama işlemidir. Kepez Halı Yıkama Şirketleri olarak halılarınızın yüzde yüz steril bir ortamda yıkandığının garantisini vermekteyiz. Halı yıkama personellerimiz tulum, maske ve eldiven gibi temizlik giysilerini giyerek halınızın yıkama işlemini gerçekleştirmektedir. Halılarınız;

- İlk önce toz ve kirden arındırılır

- Boyutuna göre profesyonel halı yıkama makinelerimizde sulandırılır

- Makinede ikinci aşamaya geçerek köpürtülür ve temzilenir

- Son teknoloji ürünlerimizde her bir teline ulaşarak kirden ayrıştırılır

- Güzel kokulu ve bitkisel ürünler ile ferah bir koku sağlanır

Eskiden halılar elde yıkanırken tamamen kirden ayrıştırılamaz ve bazı lekelerden arındırılamazdı. Günümüz teknolojisi ile birlikte halıdaki lekeniz ve kiriniz ne olursa olsun temizlenmekte ve ilk günki haliyle tekrar kullanımıza sunulmaktadır. 

Halı Nasıl Kurutulur?

   Halınız tüm yıkamam ve sıkma işlemlerini tamamladıktan sonra askılıklarımıza halınıza iz bırakmayacak şekilde konumlandırılır. Halı kuruma süreleri;

- Mevsimsel şartlar ve sıcaklıklar

- Halının dokusu

- Halının kalınlığı

- Halının uzunluğu 

gibi etmenlerle değişmektedir. Ortalama bir halı doğal bir şekilde 2 ila 4 gün içersinde kurumaktadır. Lakin yukarıda belirttiğimiz etmenler ile bu süreler bazen uzamaktadır. Bu süreçte halılarınız tam kurumadan sizlere ulaştırılması ve kullanıma başlanılması ıslak zeminde kir ve tozların daha kolay şekilde tutunmasından dolayı tavsiye edilmemektedir. 

Halının Taşınma İşlemi Nasıl Yapılır?

    Halılarınız adresinizden saha ekibimiz ile bizzat teslim alınarak yıkanacağı merkeze götürülür. Halılarınızın başka halılarla karışmaması için aracımız özel bir şekide dizayn edilmiştir. Halı ve halılarınız teslim alınırken sizden herhangi bir yardım ve ücret talep edilmemektedir.

    Halılarınız temzilendikten sonra kokularını korumak amaçlı ve taşıma sırasında herhangi bir toz kapmaması için büyük halı poşetleri ile kaplanarak tekrar kapınıza getirilmektedir. Dilerseniz personelimiz halıların serilmesinde sizlere yardımcı olabilmektedir. 

Kepez Halı Yıkama Şirketleri daima hizmetinizdedir. Sizde temziliğe önem veriyorsanız doğru adrestesiniz 

Lidya Temizlik, hijyen sağlıyoruz...

İletişim İçin Arayın :  0539 876 96 56

www.amblem.com/wp-content/uploads/2019/12/Whats... :    0539 876 96 56