• Fabrikalar Mah.Fikri Erten Caddesi Antalya/Kepez
Antalya'da Temizlik Fiyatları Arttı

Antalya'da Temizlik Fiyatları Arttı

Antalya temizlik şirketleri nüfusun artması ile birlikte çok fazla rehvet görmeye başladı. Özellikle yurt dışından ülkemize gelip ikamet etmeye başlayan Rus ve Ukrayna uyruklu vatandaşların kente girişi ile birlikte temizlik şirketleri fazla mesai yapmaya başladı. 

Oluşan bu yoğunlu ile birlikte Antalya Tamizlik Fiyatları ve Antalya Temizlik Fiyatlarındaki Artış hakkında sizler için bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Daha fazla bilgi almak için sitemizde bulunan telefon numaraları ile bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz konular hakkında sorular sorabilirsiniz. 

Antalya Temizlik Fiyatları 

Son zamanlarda yaşanan göçler ile yoğun bir çalışma hayatı temposu yakalayan Antalya halkı, temizliğe yterimce vakit ayıramamaktadır. Bunun sonucu olarak ise temizlik şirketlerine duyulan ihtiyaç oldukça fazlalaşmıştır. 

Herkesin merak ettiği Antalya temizlik fiyatları ne kadardır?

Yapılan araştımalar sabit bir temizlik ücretinin olmadığını göstermektedir. Temizlik yapan kişi yada kurumlar kendi fiyatlarını belirlemektedirler.  Fakat çoğunluka temzilik ücreti belirlenirken 3 temel unsur göz önünde bulundurulmaktadır. Bunlar;

   - Temizlik yapılacak alanın metrekaresi

   - Temizlik malzemelerinin temini ( siz  yada şirket )

   - Temizliği apacak personel sayısı 

Genel anlamda kişi ve firmalar bu unsurlara göre fiyatlarını belirlediği gözlemlenmiştir. Firmalar arasında uçurum fiyatlar olabileceği gibi hemen hemen aynı fiyatlarada temizlik yapan firmalar bulunmaktadır. Tabi bu fiyatlandırmada, kurumun güvenilirliği ve ne kadar köklü olduğuda önemli bir etken olmaktadır. ,

Antalya Temizlik Fiyatlarında Artış

Talebin çok olduğu yerde her zaman fiyatın uygun olması mali bir kavram ve gerçektir.  Fakat günümüz şartlarında bu maalesef mümkün olmamaktadır. Temizlik talebi her ne kadar çok olsa da temizlik fiyatlarında herhangi bir düşüş söz konusu olmamıştır. Bunun sebebi olarak firmalrın belirttiği genel kanılar;

   - Malzeme fiyatlarının pahalı olması 

   - Personel maaş ve sigortalarının pahalı olması 

   - Dükkan kiralarının yüksek olması 

   - Temizilik aletlerinin pahalı olması 

   - Ulaşım fiyatlarının (benzin) pahalı olması 

Temizlik firmalarının fiyat artışına gitmelerine sebep olmuştur. Şirketlerin bu artışları yapmaması durumunda çalışamaz hale gelecekleride maalesefki doğru bir durumdur. 

2022 temizlik fiyatları 2021 temizlik fiytatlarına göre yaklaşık olarak %50 ila %80 arasında artış gösterek rekor seviyelere ulaşmıştır. Örneğin 500 liraya temizliettiğiniz bir alan için bugün sizlerden taban fiyat olarak 750 lira talep edilmektedir. Bu durum temzilik şirketinin kalitesi arttıkça fiyat artışınıda beraberinde getirmektedir.